Безпека життєдіяльності дітей під час святкування Водохреща

18 січ. 2019
Напередодні Водохреща рятувальники ГУ ДСНС України у Харківській області нагадують громадянам про небезпеку замерзлих водойм

19 січня в Україні відзначатимуть одне із важливих релігійних свят — Водохреща. У цей день питання безпеки на льоду та біля водоймищ набуває особливої актуальності, адже не всі громадяни відповідально ставляться до власної безпеки та безпеки дітей, обираючи місце для занурення.

З метою профілактики нещасним випадкам, рятувальники Харківщини організували масштабну роз'яснювальну роботу серед населення.  З огляду на те, що купання у крижаній воді може бути небезпечним та мати негативні наслідки для людини, фахівці служби порятунку роз’яснюють громадянам, як діяти після переохолодження в воді.

Тож, до свята Водохреща надзвичайними надають перелік правил безпечної поведінки на льоду, зокрема під час купання в ополонці:

– неприпустимим є купання в необладнаних для цього місцях, без присутності представників Служби порятунку «101» і медичних працівників, а також купання дітей без нагляду батьків чи дорослих;

– не допускайте скупчення людей біля ополонки, особливо дітей, оскільки є загроза провалитися під лід;

– у жодному разі не можна пірнати у воду. Заходити в ополонку необхідно повільно й обережно;

– зимове плавання протипоказане людям при гострих і хронічних захворюваннях;

– аби купання було комфортним, з собою необхідно мати купальник або плавки, рушник і махровий халат, а також комплект сухого одягу;

– перебувати у крижаній воді можна не більше 10 секунд – трьох занурень цілком достатньо;

– після купання потрібно зігрітися – розтерти тіло рушником, швидко перевдягнутися в суху білизну і випити гарячого чаю;

– купання в крижаній воді під впливом алкоголю категорично забороняється.

Шановні батьки! Подбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, не нехтуйте правилами безпечної поведінки на льоду.