Профілактика коронавірусної інфекції

Що треба знати про новий коронавірус?
(Спеціальний сайт Кабінету Міністрів України)

7 порад для захисту від нової коронавірусної інфекції

Пам'ятки та макети для друку

Збірник нормативних документів щодо роботи закладів освіти на період карантину
у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

Постанова КМУ від 13.09.2021 № 954 " Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р.№ 1236 і від 29 червня 2021 р.№ 677

Постанова МОЗУ від 25.08.2021 № 8 " Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв`язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

Постанова КМУ від 17.02.2021 № 104 "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України"

Постанова Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19»

Наказ МОН України від 16.03.2020 № 406 "Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронаврусу COVID-19"

Лист МОН України від 11.03.2020 № 1/9-154

Наказ ДО ХМР від 17.03.2020 № 55 "Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19"

Наказ УО від 17.03.2020 № 73 "Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19"

Наказ ДНЗ № 410 від 12.03.2020 № 18 " Про призупинення освітнього процесу на період карантину спричинену короновірусом COVID - 19 в закладі дошкільної освіти."

Наказ ДНЗ № 410 від 12.03.2020 № 17 «Про затвердження плану заходів щодо запобігання, розповсюдження та профілактики захворюваності на гостру распіраторну хворобу, спричинену корона вірусом COVID-19»

Наказ ДНЗ № 410 від 17.03.2020 № 22 "Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19"

Наказ від 26.03.2020 № 23 "Про продовження карантинних заходів спричинених коронавірусом COVID -2019 в закладі дошкільної освіти"

Що треба знати про коронавірус?
(Спеціальний сайт Кабінету Міністрів України)
Сайт про ключові зміни в освіті, впроваджені через карантин
(Інформаційний ресурс Міністерства освіти і науки України)
Telegram-канал про коронавірус в Україні
(Верифікований Міністерством охорони здоров’я України)

5 основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19 та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби. Про це розповідають Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я:

ПЕРШЕ. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.

ЩО РОБИТИ:

·         попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар

·         нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук)

·         попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки

·         просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується

·         посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення

·         важливо уникати місць масового с

·         купчення людей

ДРУГЕ. Симптоми інфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт. У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання.

ЩО РОБИТИ:
у разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.

ТРЕТЄ. Як правильно поводити себе в умовах поширення вірусу?

·         мити руки щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук

·         під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно у згин ліктя

·         не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними

·         не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження

ЧЕТВЕРТЕ. Маски не допомагають убезпечити себе від вірусу, вони допомагають лише в тому разі, коли маску носить хвора людина.

П’ЯТЕ. Наразі не існує жодних ліків для лікування чи запобігання коронавірусу. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцини чи ліки – неправда.