Профілактика коронавірусної інфекції COVID-19

Карантинні обмеження на різних рівнях епіднебезпеки

Симптоми COVID-19

Що треба знати про новий коронавірус?
(Спеціальний сайт Кабінету Міністрів України)

7 порад для захисту від нової коронавірусної інфекції

Що треба знати про коронавірус?
(Спеціальний сайт Кабінету Міністрів України)
Сайт про ключові зміни в освіті, впроваджені через карантин
(Інформаційний ресурс Міністерства освіти і науки України)
Telegram-канал про коронавірус в Україні
(Верифікований Міністерством охорони здоров’я України)

5 основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19 та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби. Про це розповідають Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я:

ПЕРШЕ. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.

ЩО РОБИТИ:

·         попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар

·         нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук)

·         попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки

·         просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується

·         посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення

·         важливо уникати місць масового с

·         купчення людей

ДРУГЕ. Симптоми інфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт. У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання.

ЩО РОБИТИ:
у разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.

ТРЕТЄ. Як правильно поводити себе в умовах поширення вірусу?

·         мити руки щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук

·         під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно у згин ліктя

·         не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними

·         не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження

ЧЕТВЕРТЕ. Маски не допомагають убезпечити себе від вірусу, вони допомагають лише в тому разі, коли маску носить хвора людина.

П’ЯТЕ. Наразі не існує жодних ліків для лікування чи запобігання коронавірусу. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцини чи ліки – неправда.