Оригінальні паперові прикраси для ялинки

25 груд. 2023
о Нового року залишається дедалі менше часу. Імовірно, ви вже прикрасили ялинку. Однак на ній точно ще знайдеться місце для оригінальних паперових іграшок, які ми пропонуємо виготовити разом з дітьми. Зібрали для вас 10 майстер-класів зі створення різноманітних яскравих новорічних прикрас.

Зимовий чарівник

У кожній країні напередодні Нового року діти чекають на прихід чарівника з подарунками. У Фінляндії його звуть Йоулупуккі, у Північній Америці, Австралії та Великій Британії — Санта-Клаус, у Китаї — Шо Хін, у Німеччині — Вайнахтсман. Хоча в різних країнах зовнішність цього новорічного героя різниться, більшість народів уявляє його в червоному кожусі. Створіть власноруч з паперу зимового чарівника з подарунками!

Балерина

Кожен у дитинстві вирізав паперові сніжинки. Пропонуємо виготовити оригінальну саморобку, яка стане красивим оздобленням для ялинки, а згодом не втратить своєї актуальності та після новорічних свят. Для створення такої саморобки варто поєднати дві заготовки — силует балерини та будь-який шаблон сніжинки, по центру якого потрібно зробити отвір відповідного розміру.

Різнокольорова гірлянда

Гірлянда — обов’язковий атрибут кожної ялинки, і далеко не завжди це мерехтливі вогники. Запропонуйте школярам створити оригінальні різнобарвні гірлянди з кольорового паперу! Їхня собівартість буде мізерною, а результат перевершить усі очікування! Для створення такої саморобки обов’язково знадобиться транспортир та якнайбільше розмаїття кольорових аркушів.

Сніговик

Справжню зиму в наших широтах важко уявити без типової улюбленої забавки більшості дітей і дорослих — ліплення сніговика чи снігової баби. Однак у давніх слов’ян за часів язичництва це була не забавка, а цілий ритуал. Адже за їхніми уявленнями це були символи зимових небесних божеств. І мітла в них не просто так, а для можливості літати й домовлятися з духами про хорошу погоду і прихід весни (зі збільшенням світлового дня після зимового рівнодення 22 грудня).

Розкажіть дітям про те, яке значення мала ця зимова традиція для наших пращурів, та запропонуйте зробити прикрасу у формі сніговика для прикрашання ялинки.

Іграшки у формі тваринок

Традиція декорувати ялинку прийшла до нас із Німеччини десь у 30-ті роки XIX ст. Спочатку прикрашали святкове дерево яблуками й цукерками, згодом — свічками. Однак усі ці прикраси були досить важкими. Це надихнуло майстрів на створення легких новорічних іграшок зі скла. Так почали виготовляти звичні для нас кульки й різноманітні фігурки тварин. Запропонуйте дітям створити прикраси, вага яких ще менша, ніж скляних.

Пропонуємо також майстер-класи з виготовлення різних тваринок цією ж технікою:

1. мишка;
  2. кішка;
  3. заєць;
  4. кажан;
  5. олень.

Квітка

Цікаво, що до поширення християнства народи на теренах Європи відзначали в кінці грудня середину зими. Існувала традиція напередодні цього свята у приміщенні ставити у воду гілочки фруктових дерев. До свята, як правило, на них з’являлися вже квіточки — символ того, що зима не назавжди і природа обов’язково відродиться навесні.

Новорічна кулька в техніці оригамі

Коли йдеться про виготовлення саморобок з паперу, безумовно не можна обійти увагою техніку оригамі.

Виготовлення такої іграшки — кропітка робота, яка вимагає акуратності й точності рухів.

Кулька-квітка

Хоча, на перший погляд, така прикраса здається надзвичайно складною. Єдине, у чому знадобиться допомога дорослих, — за допомогою транспортира накреслити 30 окружностей. Для виготовлення такої дивовижної прикраси потрібні різнокольорові аркуші, ножиці, клей, скріпки та мотузочка. Іграшка складається з 5 однакових модулів, кожен з яких створений із 6 паперових кіл однакового розміру.

Янгол

За легендою, саме янголи сповістили пастухів про народження Ісуса Христа. Із цією подією пов’язане одне з найбільших свят християнства — Різдво. Християни вірять, що в кожного є свій янгол-охоронець, який оберігає від неприємностей і поганих людей.