Комунальний заклад "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 410 "Сонечко" комбінованого типу Харківської міської ради"

Рухливі ігри на свіжому повітрі.

17 лист. 2021
Кожній дитині, потрібно якомога більше рухатися, адже енергія у дітвори б'є через край! Тим паче, що фізична активність ще й як необхідна сучасним дітям, увага яких останнім часом так часто прикута до планшетів і смартфонів. Але ж найцікавіші, найздоровіші й найзахопливіші ігри — не на екранах ґаджетів, а на вулиці чи у просторому приміщенні: у дружному колективі дітей, із веселими й активними завданнями. Рухливі ігри розвивають у дітей швидкість реакції та фізичну витривалість, навчають взаємодіяти у команді та тренують волю до перемоги. Тому їхню користь дуже складно переоцінити!

Рухливі ігри — це важливий засіб усебічного виховання дітей дошкільного віку. Правильно дібрані ігри сприяють гармонійному розвитку організму дошкільників. Різноманітні рухи та ігрові дії дітей ефективно впливають на діяльність серцево-судинної, ди­хальної та інших систем організму, збуджують апетит і сприяють міцному сну. Рухливі ігри задовольняють потребу організму дитини в русі, сприяють збагаченню її рухового досвіду. За допомогою ігор у до­шкільнят закріплюються та вдосконалюються різноманітні вмін­ня і навички з основних рухів (ходьби, бігу, стрибків, рівноваги); розвиваються такі важливі фізичні якості, як: швидкість, сприт­ність, витривалість. Значний вплив мають рухливі ігри на виховання морально-вольових якостей. У колективних іграх у дітей формується по­няття про норми громадської поведінки, виробляються організа­ційні навички, виховуються стійкість, сильна воля, витримка. Спільний інтерес, викликаний грою, об’єднує дітей у дружній колектив. Рухливі ігри також впливають на розумовий розвиток дітей, допомагаючи уточнити уявлення про навколишній світ, різні явища природи тощо. Виконуючи різні ролі, імітуючи дії тварин, птахів, комах, діти на практиці з’ясовують здобуті знання про життя, способи пересування живих об’єктів.