Комунальний заклад "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 410 "Сонечко" комбінованого типу Харківської міської ради"

Консультація для батьків

4 жовт. 2021
Одяг дитини в різні пори року

Одяг дитини

в різні пори року

Навесні і восени за дощової погоди верхній одяг має бути з непромокаючого матеріалу з підстібками, що має хороші теплозахисні властивості. Дуже зручні куртки або комбінезони на синтепоновій підкладці: вони легкі, досить теплі і, що важливо, легко перуться і швидко сохнуть. Кількість шарів одягу між білизною і курткою залежить від температури повітря.
 Якщо на вулиці холодно, замість однієї товстої теплі речі краще одягти дві легкі й менш теплі. Між шарами одягу створюється повітряний прошарок, що сприяє збереженню тепла. Більш тонкі речі не утрудняють руху і менше важать, що для дитини дуже важливо.
 Верхній зимовий одяг захищає дітей від холоду, вітру та вологи, тому має складатися не менше ніж з двох шарів: нижнього — теплозахисного і верхнього — вітрозахисного, що оберігає від проникнення під одяг зовнішнього повітря. Конструкція зимового одягу повинна забезпечувати велику герметичність, що виключає надходження холодного повітря через застібки, комір, рукави.
Крій одягу має велике значення для профілактики переохолодження. Комплект з куртки і напівкомбінезона (утеплені брюки з грудкою і спинкою на лямках) найбільш зручний. Куртка під час активних рухів дитини (нахилів, підйомів рук угору) піднімається, оголюючи поперек, а спинка напівкомбінезона її прикриває. Цільнокрійний комбінезон не зручний для прогулянок дітей дошкільного віку: він сковує рухи, його незручно одягати і важче вичистити, висушити після прогулянки.
Між білизною та верхнім одягом (залежно від погоди) можуть бути сорочка і светр або тільки сорочка, колготки і рейтузи або тільки колготки.
За прохолодної погоди, а також узимку за відсутності сильних морозів дітям рекомендовано носити в’язані шапки, які добре прикривають лоб і вуха. За сильних морозів для щільного прилягання під теплу шапку слід одягати тонку трикотажну шапочку з вушками, яка зав’язується під підборіддям. Добрим захистом від вітру слугує капюшон куртки, одягнений поверх шапки.
За умов часто мінливої погоди не може бути універсального зимового або осіннього одягу. Одяг дитині потрібно підбирати щодня, залежно від температури повітря, вологості і сили вітру.
Пам’ятайте: ношена річ холодніша за нову. Майте це на увазі, якщо ваша менша дитина доношує куртку за старшою.
 У вуличному одязі дитина знаходиться не тільки на прогулянці, а й у громадському транспорті, у магазинах. У цих випадках потрібно мати можливість зняти частину одягу, щоб дитина не пітніла.
 У кожному разі одяг повинен бути чистим, красивим, яскравим і викликати в дитини радість і гарний настрій.